Spóźniony zrzut

Stanisław Rosół dostaje w pracy jasne polecenie: do końca kwietnia wykorzystać zaległy urlop. Jako poszukiwacz przygód, kolekcjoner i hobbysta, a jednocześnie odkrywca-amator nie namyśla się długo – śladami historii postanawia wyruszyć w Lubelskie.

Już podczas pierwszej nocy spędzanej w terenie pod namiotem Rosół jest świadkiem niecodziennego zdarzenia: na pobliskiej polanie odbywa się zrzut lotniczy, który wygląda jak wierna rekonstrukcja historyczna zainscenizowana przez miejscowych zapaleńców. Nad ranem, w wyniku wnikliwego przeszukania stratowanego terenu, Rosół odnajduje porzucony zasobnik. Replika? Oryginał? Rekonstruktorzy czy partyzanci? W rozwikłaniu zagadki Stanisławowi Rosołowi pomoże inny pasjonat historii, kumpel ze szkolnej ławy, antykwariusz Oskar Nalewajka…

Powieść Spóźniony zrzut łączy zagadnienia historyczne ze współczesnością. Za sprawą niewielkiej domieszki fantastyki akcja biegnie dwutorowo: współcześnie i w połowie lat czterdziestych. Oba światy przenikają się, przy czym wątek historyczny oparto na epizodzie z dziejów zgrupowania majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, niejako w kontrze do niesławnego tomiku z serii Biblioteka Żółtego Tygrysa pt. „Orlik” zostawia ślad.

Format: 105×148 mm.

Okładka miękka.

Liczba stron: 296.

ISBN: 978-83-925041-6-0

Data premiery: 16 października 2020.

Książkę można nabyć TUTAJ.

Kontrahenci zainteresowani zakupem hurtowym proszeni są o kontakt mailowy:

wydawnictwo@memuar.pl

lub telefoniczny:

+48 888 833 621

Oferujemy rabaty. Wystawiamy faktury VAT.

Zaczątki cyklu, trzy pierwsze tomiki, perspektywy rozwoju, pasja bibliofilska oraz aspekt kolekcjonerski, do tego graficzna ewolucja projektu – wszystko w prezentacji, która ukazuje narodziny serii inspirowanej Biblioteką Żółtego Tygrysa:

Archiwalna prezentacja pierwodruku powieści, tj. sprzed modyfikacji layoutu serii:

Postscriptum tamtej prezentacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *